0 3 min 2 lata

Folia ochronna do lakieru jest to najmocniejszy materiał chroniący przed zarysowaniami, wodą, odpryskami, blaknięciem, zanieczyszczeniami i innymi uszkodzeniami powierzchni samochodu.

Jest to także najdłużej trwała ochrona lakieru pojazdu na rynku, do 10 lat lub dłużej w połączeniu z profesjonalną nanopowłoką ceramiczną. Dodatkowo najlepsze elastomerowe folie polimerowe zapewniają możliwości samoregeneracji, jeśli jej powierzchnia zostanie zarysowana lub uszkodzona. Lepsza inżynieria i technologia niż w poprzednich latach oznacza brak problemów z żółknięciem, łuszczeniem i obniżonymi właściwościami hydrofobowymi folii.

Jakie są zalety i wady folii ochronnej do lakieru?

Czy warto zdecydować się na foliowanie samochodu

Nie wszystkie produkty lub marki folii samochodowej są takie same, warto jednak wybrać najlepsze rozwiązanie dla zabezpieczenia lakieru pojazdu. Istnieją rodzaje folii, które oferują najlepsze właściwości powłoki ochronnej lakieru poprzez natychmiastową regenerację zadrapań. Ale większość z nich wymaga pewnych technik naprawy termicznej lub fizycznej, aby usunąć zarysowania powierzchni. Folia ochronna do lakieru to profesjonalny produkt z przezroczystej folii, który powinien być nakładany przez ekspertów. Profesjonalna folia oraz jej instalacja nie są tanie, ale jest to inwestycja w jakość i stan twojego pojazdu, który nie zmieni się przez długi czas.

Najlepszym sposobem ochrony i wzmocnienia powłoki ochronnej na lakier jest nałożenie na wierzch profesjonalnej powłoki nanoceramicznej, która tworzy wyjątkowo trwałą i odporną warstwę ochronną na powierzchni folii. Jest to w zasadzie płynna forma kwarcu lub szkła, która penetruje mikroskopijne szczeliny znajdujące się w górnej warstwie folii, a następnie twardnieje, tworząc gładką i płaską powierzchnię. Powłoka ceramiczna może chronić osłony reflektorów, szkło, włókno węglowe i folię winylową. Po nałożeniu pozostawia hydrofobową powierzchnię, która sprawia, że woda, kurz, sok drzewny, owady i ptasie odchody są mniej podatne na przywieranie.

Tak jak istnieją różne rodzaje wosków samochodowych, powłok ceramicznych i uszczelniaczy lakierniczych, tak samo na rynku jest wiele różnych folii ochronnych do lakieru. Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w wysokiej jakości ochronę lakieru, foliowanie samochodu Wrocław może być dla ciebie odpowiednim rozwiązaniem.