0 3 min 11 miesięcy

Dla wielu firm używany ciągnik siodłowy może być najlepszym i najbardziej opłacalnym rozwiązaniem w różnych sytuacjach.

Wysokiej jakości ciężarówka w wieku od 4 do 5 lat będzie zazwyczaj kosztować znacznie mniej niż wtedy, gdy była nowa. Natomiast nowy pojazd kosztuje mniej w eksploatacji i konserwacji. Jednak używany samochód użytkowy nie dla każdego jest odpowiednim rozwiązaniem. Jeśli planujesz używać ciągnika siodłowego przez co najmniej 5 lat, być może lepiej będzie zakupić nowy.

Kup nową lub używaną ciężarówkę na giełdzie samochodowej

Na auto giełdzie znajdziesz również ciągniki siodłowe

Wybór używanego samochodu może pomóc ci zaoszczędzić pieniądze. Nie zmniejszy się znacząco jego wartości i możesz go sprzedać za prawie tyle samo, ile zapłaciłeś za zakup. Wybierając ciągnik siodłowy ważny jest przebieg, stan zużycia opon, moc silnika, rodzaje dostosowanych naczep. W przypadku przewozu ciężkich przedmiotów, kluczowym czynnikiem jest także nośność. Warto zwrócić uwagę na pojazdy marki Iveco, Volvo oraz Mercedes-Benz. Wszystkie ciężarówki są zbudowane tak, aby wytrzymać określoną ilość maksymalnej masy. Warto zauważyć, że używanie ciężarówki o dużej ładowności do przewozu lekkiego ładunku powoduje marnowanie paliwa i pieniędzy.

Jeśli przewozisz towary chłodnicze, poszukaj ciężarówki z odpowiednią jednostką chłodzącą i izolacją dla swojego produktu. Agregat chłodzący z elektrycznym trybem gotowości pozwoli ci podłączyć urządzenie do gniazdka w celu zasilania podczas postojów i zaoszczędzić paliwo. W przypadku towarów chłodzonych, faliste podłogi aluminiowe umożliwiają lepszy przepływ powietrza. W przypadku jazdy po mieście rozważ ciężarówkę o mniejszym promieniu skrętu, aby kierowca mógł pokonywać ostre zakręty, odpowiedni będzie do tego ciągnik siodłowy. Możesz rozważyć automatyczną skrzynię biegów, są teraz bardziej pożądane niż ręczna zmiana biegów, i z pewnością ułatwią kierowcy długą jazdę.

Online możesz znaleźć serwis taki jak auto giełda ciągniki siodłowe, które tam znajdziesz, są dokładnie opisane. W opisie znajdziemy nie tylko cenę i rok produkcji, ale również parametry silnika, opon, skrzyni biegów, zawieszenia, kabiny, a nawet fotela kierowcy. Jeśli planujesz przejechać spore odległości rocznie, powinieneś rozważyć ciężarówkę z wydajnym silnikiem spełniającym normy Euro 6.