0 3 min 1 rok

Uprawa marihuany może być trudna dla osób początkujących hodowców, ponieważ istnieje wiele czynników, o których trzeba pamiętać.

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas uprawy konopi jest jednak światło. W szczególności musisz upewnić się, że wybierasz idealne światło dla swojego szczepu i przestrzeni uprawowej oraz że utrzymujesz ilość światła zgodnie z precyzyjnym harmonogramem wegetacji rośliny.

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do uprawy konopi indyjskich

Oświetlenie plazmowe do uprawy konopi w pomieszczeniach

Może się wydawać, że możesz po prostu użyć dowolnego rodzaju światła do uprawy marihuany i osiągnąć wystarczające rezultaty, ale jest to dalekie od prawdy. Różne rodzaje oświetlenia są kalibrowane dla różnych roślin i przestrzeni uprawowych. Niektóre mogą nie zapewniać wystarczającej ilości światła, powodując więdnięcie i słaby rozwój konopi, podczas gdy inne wydzielają zbyt dużo ciepła i powodują uszkodzenie roślin. Inne światła mogą być odpowiednie, jeśli chodzi o wspieranie wzrostu, ale marnować gotówkę pod względem efektywności energetycznej.

Przeprowadzenie badań nad odpowiednimi rodzajami świateł do konopi może zająć trochę czasu, zwłaszcza jeśli nie masz dużego doświadczenia w uprawie. Światło jest niezbędne do fotosyntezy, a zatem niezbędne do wzrostu prawie wszystkich roślin. Ale szczególnie ważne są szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób rośliny konopi otrzymują światło. Konopie, które nie kwitną automatycznie, rosną najlepiej, gdy otrzymują określoną ilość godzin oświetlenia dziennie w fazie wegetatywnej, zwykle 16 lub więcej. Gdy rośliny wejdą w fazę kwitnienia, zapotrzebowanie na światło zmienia się do około 12 godzin dziennie. Jest to oczywiście zgodne ze zmianą godzin słonecznych, która ma miejsce wiosną, latem i jesienią.

Jeśli uprawiasz rośliny w pomieszczeniu, ważne jest, aby oświetlenie plazmowe do uprawy nie tylko symulowało produkcję energii słonecznej, ale także świeciło zgodnie z tym samym harmonogramem. Biorąc pod uwagę, jak ważne jest światło w procesie uprawy, początkujący powinni skupić się na uzyskaniu światła, które nie tylko pomoże im osiągnąć wysokie plony, ale także zaoszczędzi pieniądze. W końcu rozpoczęcie uprawy konopi w domu może być kosztowne, nawet na małą skalę.