0 3 min 2 lata

Jeżeli chcemy zakupić worki do naszego odkurzacza, powinniśmy zwrócić uwagę, iż w zależności od modelu rodzaje worków będą się od siebie różniły, chodzi o wielkość, rodzaj mocowania oraz kształt.

Oczywiście producenci odkurzaczy podają w instrukcji, jaki worek należy kupić, podobne informacje znajdziemy także często na odkurzaczu czy też na stronie internetowej producenta. Możemy zatem wybrać worki, które będą idealnie pasowały do odkurzacza, którego używamy na co dzień.

Pojemne i wytrzymałe worki do odkurzaczy

Dlaczego warto korzystać z worków syntetycznych?

Zasadnicza możemy wybrać worki papierowe lub też syntetyczne, wykonane z włókniny. Worki papierowe są tańsze od wersji włókninowych, jednak posiadają nieco mniejszą wytrzymałość, dodatkowo nieco zmniejszają moc ssania naszego odkurzacza. Dlatego wielu użytkowników wybiera worki syntetyczne. Są one nieco droższe, jednak są bardziej trwałe, nie ulegają rozerwaniu tak jak worki papierowe, są bardziej elastyczne oraz dużo bardziej pojemne, ponieważ mogą dostosować się łatwo do ilości nieczystości, które są w nich zbierane. Worki syntetyczne mogą posiadać trzy lub cztery warstwy, które bardzo skutecznie będą filtrowały zanieczyszczenia różnej wielkości, będzie to przykładowo pył czy też kurz. Worki włókninowe to dobry pomysł w przypadku alergików, worki tego typu mogą zatrzymać różnego rodzaju alergeny, pleśń czy też roztocza. Są także odporne na wilgoć, mogą lepiej filtrować dostające się do odkurzacza pyły.

Worki z tkanin syntetycznych mogą wydłużyć także pracę naszego odkurzacza, ponieważ mniej będą go obciążały, są bardziej odporne na działanie ciśnienia. Jeżeli posiadamy w domu zwierzęta, z pewnością warto kupić wysokiej jakości worki, które będą dobrze filtrowały sierść, włosy, dzięki temu mogą skutecznie oczyszczać powietrze, które wydostaje się z odkurzacza. Naturalnie należy także zastosować filtry HEPA, sprawdzić czy filtr jest dobrze uszczelniony. Filtry mają za zadanie usunięcie wszystkich cząstek brudu i nieczystości, które opuszczają worek. Dobrze dobrany worek oraz filtr pozwolą na właściwe oczyszczenie wszystkich powierzchni w domu, dodatkowo wszystko zostanie w odkurzaczu.

Papierowe lub też włókninowe worki do odkurzacza Beko mogą pasować do różnych modeli tego producenta. Przed wymianą należy upewnić się, iż model worka, który kupujemy jest odpowiedni. Często do wielu różnych odkurzaczy pasują przykładowo worki typu S-Bag.