0 3 min 2 lata

Jeżeli chcemy sprzedać mieszkanie z pomocą biura nieruchomości powinniśmy pamiętać, iż często pobierają one prowizję, jest to przykładowo od 1 do 3% brutto.

Czasem przy pomocy biura możemy osiągnąć dużo lepszą cenę, zatem prowizja nie zawsze musi być dla nas problemem. Oczywiście powinniśmy dowiedzieć się jakie usługi oferują agenci w ramach prowizji, czy przykładowo pomagają skonstruować umowę sprzedażową, w jaki sposób będą reklamować naszą nieruchomość.

Jak wygląda sprzedaż nieruchomości z agencją nieruchomości?

Co oferuje agencja nieruchomości?

Warto znaleźć dużą agencję nieruchomości. która posiada doświadczenie w sprzedaży, która może zaoferować także platformę sprzedażową chętnie odwiedzaną przez potencjalnych klientów. Oczywiście agencja może nam doradzić w jaki sposób opisać nieruchomość, w jaki sposób wykonać zdjęcia. Niekiedy można także wykonać niewielki remont czy też odświeżenie mieszkania, pomalować ściany co może bardzo pozytywnie wpłynąć na odbiór mieszkania przez potencjalnych klientów. Pośrednik może zwrócić uwagę na wiele aspekty, które mogą być istotne podczas sprzedaży, na które nie zwracamy uwagę. Dzięki czemu będziemy wiedzieli w jaki sposób najlepiej przygotować się do sprzedaży.

Obecnie możemy przygotować bardzo profesjonalnie zdjęcia czy też filmy oferowanych nieruchomości, mogą być to filmy z drona, wideoprezentacje, również spacery 3D. Dzięki temu łatwiej możemy zainteresować potencjalnych kupujących, dodatkowo wykorzystywany jest także internet jako nośnik reklamy. Z pewnością doradca może pomóc nam także w przygotowaniu umowy sprzedaży, zwrócić uwagę na wszystkie elementy, które powinny znaleźć się na umowie, doradzić w jaki sposób negocjować z kupującym. Możemy także skontaktować się z pośrednikiem jeżeli chcemy wynająć mieszkanie, warto pamiętać, iż należy znać dobrze przepisy, wiedzieć w jaki sposób zabezpieczyć się przed nieuczciwym wynajmującym.

Z pewnością w każdym większym mieście działa agencja nieruchomości kraków także jest miastem gdzie znajdziemy agentów, którzy będą mogli służyć nam fachową pomocą. Oczywiście agencja nieruchomości to możliwość pozyskania dużej wiedzy na temat sprzedaży czy też wynajmu, dowiemy się jak zrobić to bezpiecznie oraz zgodnie z prawem.