0 3 min 2 lata

Monitoring GPS obecnie powszechnie wykorzystywany jest w firmach logistycznych, które chcą znać położenie towaru oraz ciężarówki.

W ten sposób można nadzorować oczywiście dużą liczbę pojazdów, zatem firmy logistyczne chętnie wykorzystują tego rodzaju narzędzia. Są to systemy informatyczne, które odbierają sygnał z nadajnika umieszczonego w samochodzie ciężarowym, który zbiera informacje z różnych czujników, jest wyposażony także w GPS. Oprócz samego położenia może także informować na temat zużycia paliwa w tym, czasu pracy kierowcy oraz dostarczyć wielu istotnych informacji.

Monitoring pojazdów dla firm transportowych

Śledzenie ciężarówek na mapie z wykorzystaniem GPS

Śledzenie przy pomocy GPS jest obecnie bardzo łatwe. Pamiętajmy iż tego typu rozwiązania są coraz tańsze, zatem coraz więcej firm korzysta z tego typu usług. Oczywiście możemy śledzić całą flotę, sprawdzić czy wszystkie samochody dotrą do celu na czas. W przypadku opóźnień możemy przykładowo wybrać inne postoje, dobrać optymalnie czas odpoczynku, aby przyśpieszyć dostarczenie ładunku. Będzie miało to wpływ na przyszłe przewozy, będziemy mogli lepiej rozplanować wykorzystanie całej floty.

Oczywiście można w ten sposób zoptymalizować trasy, planować bardziej wydajne przejazdy, możemy także monitorować spalanie, co będzie istotne ze względu na możliwość optymalizacji kosztów prowadzenia firmy. Wiele informacji, które dostarczają tego typu systemy mogą zostać wykorzystane przez osoby zarządzające transportem w naszej firmie, które pozwolą podejmować trafne decyzję. Możemy także otrzymać dane dotyczące stanu technicznego pojazdów, dzięki czemu możemy uniknąć pewnych problemów technicznych.

Nowoczesne systemy GPS umożliwiają śledzenie ciężarówek na mapie, dodatkowo uzyskamy wiele innych informacji przykładowo dotyczących prędkości, zatem możemy monitorować na bieżąco wszystkie transporty obsługiwane przez firmę. Z pewnością dzięki temu możemy szybko dowiedzieć się o opóźnieniach, zaplanować kolejne przewozy z wyprzedzeniem.