0 3 min 1 rok

Obecnie właściciele domów i mieszkań mają do wyboru wiele opcji okładzin podłogowych, jednak podłogi laminowane nadal są jedną z najpopularniejszych opcji.

Ze względu na przekonujący wygląd drewna, trwałość i opłacalność, panele laminowane i winylowe są bardzo chętnie kupowane. Jednak kluczem do tego, aby nowa podłoga przetrwała jak najdłużej, jest podkład do laminatu.

Jak poprawić wygląd i trwałość podłóg laminowanych

Jaki podkład będzie odpowiedni pod panele

Podkład to dodatkowa warstwa między płytą betonową czy deskami drewnianymi a panelami, zapewnia dodatkową ochronę i komfort użytkowania. Bez podkładu prawdopodobnie zobaczysz więcej wypaczeń, a podłoga będzie się zużywać w znacznie szybszym tempie. Wybór odpowiedniego podkładu podłogowego ma kluczowe znaczenie, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Jeśli w twoim podłożu występują drobne niedoskonałości, będziesz potrzebować grubszego podkładu, aby wygładzić. Jeśli nie masz dużo miejsca na dołożenie nowej podłogi, lepszym wyborem będzie cieńszy podkład.

Podkład podłogowy odgrywa również ważną rolę w tym, jak głośna będzie podłoga laminowana. Podkłady pod podłogę z paneli mogą być rodzajem izolacji akustycznej, ponieważ pochłaniają dużą ilość dodatkowej objętości, jaką mogą mieć twarde podłogi. W zależności od rodzaju splotu i użytych materiałów możesz wybrać naprawdę solidny system dźwiękoszczelny. Niektóre podkłady są specjalnie zaprojektowane z myślą o pochłanianiu dźwięku, co prawdopodobnie będzie najlepszym wyborem przy panelach układanych w mieszkaniu.

Wadą umieszczania podłóg laminowanych w domu jest to, że nie zawsze są one całkowicie wodoodporne. Nadmiar wilgoci może spowodować uszkodzenie desek i wypaczenie wykończenia. Najlepszym podkładem będzie taki, który całkowicie powstrzyma wilgoć przed dotarciem do laminatu. Wilgoć może zostać uwięziona w fundamencie i przedostać się do podłogi, jeśli nie zostaną zainstalowane odpowiednie bariery. Porady, jak dobrać odpowiedni podkład, znajdziesz na stronie https://small-biznes.pl/jaki-podklad-pod-panele-i-podlogi-poznaj-zasady-wyboru/. Podkład nie tylko pomoże ci cieszyć się nową podłogą, ale także pomoże zachować ją w dobrym stanie przez długie lata. Nie ma lepszego sposobu na ochronę podłóg laminowanych niż dodanie wysokiej jakości podkładu.