0 3 min 2 lata

Kredyt hipoteczny bez wątpienia może być jedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu.

Należy dobrze przemyśleć kwotę jaką chcemy pożyczyć od banku, zastanowić się czy będzie ona wystarczająca, biorąc pod uwagę ewentualny remont. Kupując mieszkanie lub też dom z pewnością będziemy musieli wyłożyć oczywiście wkład własny, najczęściej wynosi on 20%, pozostałą część sfinansuje bank. Oczywiście pożyczoną kwotę będziemy musieli oddać, będzie ona rozłożona na miesięczne raty. Kredyty hipoteczne najczęściej będziemy spłacali przez 20 lub przez 25 lat.

Kredyt hipoteczny z pomocą doradcy finansowego

Jak wybrać najlepszy kredyt na dom lub mieszkanie?

Dlatego też się należy bardzo uważnie rozważyć tego rodzaju kredyt. Powinniśmy wybrać oczywiście ofertę która pozwoli nam na uzyskanie jak najniższej raty kredytowej w zakładanym czasie. Jednak często banki oprócz oprocentowania będą także wymagały innych opłat, może być to prowizja lub też marża banku, mogą być to także koszty związane z wyceną nieruchomości. Dodatkowo będą to opłaty przygotowawcze kredytu. Zatem dobrym pomysłem będzie uzyskanie porady specjalisty w dziedzinie finansów, osoba która będzie wiedziała jak obliczyć kwotę którą będziemy spłacali. Oczywiście może być to kwota orientacyjna ponieważ bank będzie wyliczał kwotę na podstawie naszego wniosku jednak możemy dzięki temu wybrać najbardziej korzystną ofertę na rynku.

Osoby fizyczne które ubiegają się o kredyty hipoteczne z pewnością powinny przedstawić zaświadczenie o dochodach, może być to także zaświadczenie o wysokości miesięcznych dochodów. Niekiedy może być to po prostu oświadczenie o z dochodach z tytułu zatrudnienia. Naturalnie bank będzie chciał sprawdzić możliwości finansowe potencjalnego klienta, dlatego też może poprosić o wyciąg z naszego rachunku, może być to historia za ostatnie 6 lub 12 ostatnich miesięcy.

W tym przypadku doradca finansowy pomoże nam także skompletować wszystkie niezbędne dokumenty, które będziemy musieli złożyć ubiegając się o kredyt hipoteczny Kraków jest miastem w którym możemy znaleźć odpowiedniego specjalistę który będzie zorientowany w rynkach finansowych. Szybko znajdzie dla nas najbardziej korzystną ofertę. Z pewnością jest szansa aby zaoszczędzić dość duże pieniądze w przypadku kredytu hipotecznego.