0 5 min 5 lat

O ile nie jesteś jedną z niewielu osób, które są w stanie utrzymać w domu całodobowy serwer z bezpieczną rejestracją domeny, będziesz szukać nowego hosta, gdy Twoja firma zostanie uruchomiona.

Ten artykuł został napisany specjalnie, aby pomóc nowym osobom w ich dążeniu do lepszego zrozumienia mocy hostingu serwerów i firm, które na nim polegają.Ważne jest, aby zrozumieć politykę zwrotów potencjalnego usługodawcy hostingowego przed podjęciem zobowiązania. Wiele pakietów hostingowych będzie wymagać rocznej rejestracji lub będzie oferować znaczne zniżki za podjęcie długoterminowego zobowiązania. Powinieneś upewnić się, że będziesz mógł otrzymać zwrot pieniędzy, jeśli usługa będzie mniej niż zadowalająca. Niektóre pakiety mogą nie zezwalać na zwrot pieniędzy lub mogą wiązać się z opłatami za anulowanie.Wybierając hosta internetowego, upewnij się, że wybrałeś taki, który ma wiele funkcji, z których możesz skorzystać. Chociaż funkcje większości hostów będą bardzo podobne, różnią się one przepustowością i przestrzenią dyskową. Jeśli potrzebujesz dużej ilości tych dwóch rzeczy, powinieneś upewnić się, że wybrałeś hosta internetowego, który to zapewnia.Punkt cenowy nie jest tak naprawdę wskaźnikiem jakości w hoście internetowym. Różnorodność opcji dostępnych u większości hostów internetowych jest dość szeroka, nie wspominając o wysiłkach na rzecz marketingu firmy lub konkurowania na rynku. Widać tak duże wahania cen, że nigdy nie można łatwo wskazać najlepszego hosta. Zbadaj hosta, a nie cenę.Wybierając hosta internetowego, zastanów się, ile kosztuje host. Niektórzy gospodarze pobierają opłaty za rok, podczas gdy niektórzy mogą pobierać opłaty z miesiąca na miesiąc. Wybory hostingu są proste i bezproblemowe

Poszukaj hosta, który kosztuje średnio około 5 USD miesięcznie, ponieważ najprawdopodobniej zapewni Ci to świetny stosunek jakości do ceny, w przeciwieństwie do darmowej witryny hostingowej, która może nie oferować tylu opcji.Jeśli chcesz niedrogiego i wydajnego hosta i nie masz nic przeciwko prowadzeniu bloga, zasubskrybuj WordPress.

Ten host ma bardzo wydajną wtyczkę, która konwertuje strony PHP na HTML i buforuje je: oznacza to, że odwiedzający nadal mają dostęp do buforowanej wersji Twojej witryny na wypadek, gdyby serwer napotkał błąd.Upewnij się, że wybrany usługodawca hostingowy ma bardzo wysoką gwarancję dostępności. Czas działania to procent czasu, przez który serwer jest w trybie online. Na przykład, jeśli host internetowy twierdzi, że jego serwery zapewniają 99% czasu pracy, to jego serwery są online przez 99% czasu. Nie chcesz wybierać hosta internetowego, którego serwery nie zapewniają wysokiego procentu czasu pracy. Dlatego przy wyborze hosta tak ważny jest czas pracy bez przestojów.Możesz rozważyć usługodawcę hostingowego, jeśli zapewnia on wersję próbną hostingu. Gdy host zapewnia tego typu wersję próbną, oznacza to, że osoba ta jest wystarczająco pewna swoich możliwości hostingowych, aby świadczyć usługi za darmo przez ograniczony czas. Należy jednak upewnić się, że uważnie przeczytałeś warunki badania. Na przykład niektórzy gospodarze mogą próbować nakłonić Cię do zakupu całego roku hostingu po prostu na darmowy miesiąc hostingu. Nie daj się nabrać na te oszustwa.Pamiętaj, że absolutnie nie musisz kończyć i kupować najdroższego dostępnego pakietu hostingowego. Poświęć długie, relaksujące okresy, podczas których oceniasz limity przepustowości, ograniczenia dotyczące reklam, dostępność domeny, ceny i inne różne czynniki, które będą stanowić o Twojej ogólnej decyzji. Planuj z wyprzedzeniem, a dla dowolnej domeny powinieneś zmierzyć się z tym wyborem tylko raz.