0 5 min 4 lata

Myślenie o tym, jak radzić sobie z astmą, może być stresującym tematem.

Na szczęście jesteś we właściwym miejscu, pamiętaj, że im więcej wiesz o astmie, tym bardziej możesz pomóc sobie żyć tak komfortowo, jak to tylko możliwe. Ten artykuł powinien pomóc ci w opracowaniu strategii łagodzenia objawów astmy.Dobrą wskazówką, jeśli zmagasz się z astmą, jest rozmowa z lekarzem w celu ustalenia najlepszego leczenia. Czasami astma może być zbyt trudna do obsługi przez inhalator. Rozmowa z lekarzem pomoże Ci uzyskać odpowiednie leczenie, którego potrzebujesz.Jeśli twoje dzieci mają astmę lub pokrzywkę, mogą w rzeczywistości mieć pewne alergie pokarmowe. Należy udać się do lekarza i wykonać niezbędne badania, aby dowiedzieć się, czy jest na coś uczulony, a następnie trzymać się z dala od tego konkretnego pokarmu, jeśli okaże się, że jest uczulony.Aby złagodzić lub zapobiec atakom astmy, zminimalizuj częstotliwość i częsty kontakt ze zwierzętami. Nawet jeśli nie jesteś uczulony na sierść zwierząt domowych lub łupież, co jest częstym zjawiskiem w przypadku astmy, możesz mieć atak wywołany przez brud lub łupież zwierząt domowych, które po prostu znajdują się w powietrzu. Jeśli masz w domu zwierzęta, często odkurzaj, aby ograniczyć zanieczyszczenia powietrza wywołane przez zwierzęta.Zmieniaj pościel i kołdrę raz w tygodniu i umyj je w gorącej wodzie. Jednym z najlepszych sposobów zapobiegania atakom lub powszechnym wyzwalaczom jest upewnienie się, że dom jest czysty i suchy. Twoja pościel zaczyna zbierać kurz, sierść, brud i inne zanieczyszczenia, które mogą zanieczyszczać powietrze, którym oddychasz. Częste mycie w gorącej wodzie zapewnia ograniczenie tych zanieczyszczeń do minimum.Unikaj wnoszenia roślin do domu. Niestety obejmuje to ozdobne bukiety i podobne prezenty. Chcesz wiedzieć o astmie? Czytaj

Pyłki i zapachy wytwarzane przez te rośliny mogą wywoływać objawy astmy lub alergie środowiskowe, które towarzyszą astmie u wielu chorych.

Jeśli ktoś przyniesie kwiaty do twojego domu, podziękuj mu grzecznie, ale usuń kwiaty przy pierwszych oznakach objawów.Astma może wahać się od niewielkiego rozdrażnienia do całkowitego, zagrażającego życiu stanu. Aby zapobiec atakom astmy, pamiętaj o umiarze, zwłaszcza podczas aktywności na świeżym powietrzu w czasie upałów. Gorące i wilgotne powietrze może utrudniać oddychanie każdemu, ale dla osoby z astmą może to być śmiertelne. Jeśli masz pracę na zewnątrz, spróbuj zrobić to wcześnie rano lub późno w ciągu dnia i unikaj południowego słońca i upałów.Jeśli dym tytoniowy jest wyzwalaczem objawów astmy, nie tylko nie powinieneś palić, ale także unikać miejsc, w których palą ludzie. Dym tytoniowy pozostawia po sobie film, więc nawet jeśli w powietrzu nie ma świeżego dymu, pozostawione chemikalia mogą nadal wywołać atak astmy.Refluks żołądkowy jest często pomijaną diagnozą osób cierpiących na astmę. Nie musisz doświadczać zgagi, aby cierpieć na refluks żołądkowy. Jeśli powoduje ataki astmy, leczenie będzie zupełnie inne niż w przypadku osób, u których astma jest spowodowana bardziej tradycyjnymi przyczynami. Porozmawiaj ze swoim alergologiem lub lekarzem, jeśli uważasz, że mogą one być przyczyną.Skoncentruj się na technikach oddychania, aby lepiej radzić sobie z astmą. Możesz zauważyć, że oddychasz szybko, ale płytko, ponieważ wydaje się, że nie możesz wpuścić wystarczającej ilości powietrza do płuc. Skoncentruj się na robieniu głębokich oddechów przez przeponę, aby zmaksymalizować ilość otrzymywanego tlenu i zmniejszyć nagły stan zapalny spowodowany atakiem astmy.Ten artykuł jest świetnym źródłem informacji, ale zawiera kilka wskazówek dotyczących łagodzenia astmy. Sam ten artykuł nie powinien powstrzymać Cię od szukania więcej informacji, gdziekolwiek możesz, jednak chcesz zebrać jak najwięcej wiedzy i opracować własne metody na pomoc.