0 5 min 3 lata

Istnieją dwa podejścia do zakupu ubezpieczenia samochodu.

Możesz przejść do trybu online i uzyskać wyceny i wybrać najniższą. Ale prawdopodobnie będzie to ubezpieczenie przez call center. Jeśli chcesz nawiązać bezpośrednią relację ze swoim agentem, będziesz chciał uzyskać wyceny od firm, które mają lokalne biura.Otrzymuj nowe oferty na ubezpieczenie samochodu, gdy zmieni się Twoja sytuacja. Jeśli kupujesz lub sprzedajesz samochód, dodajesz lub odejmujesz nastoletnich kierowców albo otrzymujesz punkty dodawane do Twojego prawa jazdy, Twoje składki ubezpieczeniowe ulegają zmianie. Ponieważ każdy ubezpieczyciel ma inną formułę obliczania składki, zawsze otrzymuj nowe wyceny, gdy zmienia się Twoja sytuacja.Stawki ubezpieczenia samochodu zmieniają się szybko i są bardzo konkurencyjne, więc najbardziej agresywnym sposobem upewnienia się, że otrzymujesz najlepszą ofertę na ubezpieczenie samochodu, jest częste porównywanie stawek. Zaleca się kupowanie aktualnej stawki około dwa razy w roku, aby mieć pewność, że nadal otrzymujesz najlepszą ofertę.Jeśli obecnie otrzymujesz zniżkę za brak roszczeń od firmy ubezpieczeniowej, ważne jest, aby ją chronić. Złóż roszczenie tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne, ponieważ po złożeniu roszczenia u ubezpieczyciela Twoje stawki mogą natychmiast wzrosnąć nawet o 75%. Zgłaszanie roszczeń powinno być zachowane na wypadek prawdziwego wypadku i obrażeń.Sprawdź minimalne wytyczne dotyczące ubezpieczenia swojego stanu i postępuj zgodnie z nimi. Niektóre stany wymagają jedynie posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności, ale inne wymagają również obrażeń ciała. Upewnij się, że znasz praktyki swojego stanu, aby ich nie ominąć, a skończysz z mandatem za brak wystarczającego zasięgu.Kup starszy i tańszy pojazd. Większość firm ubezpieczeniowych pozwoli Ci na odpowiedzialność tylko starszych pojazdów, automatycznie obniżając Twoje składki. Jeśli masz większe ubezpieczenie, twoje stawki i tak będą niższe, ponieważ towarzystwo ubezpieczeniowe wie, że w przypadku jego sumowania nie zapłacisz dużo za samochód.Jeśli już masz lub myślisz o zakupie innego samochodu, zadzwoń do swojego ubezpieczyciela samochodowego. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób nie wie, że na jednym planie można umieścić więcej niż jedno auto. Wskazówki, jak uzyskać dobre stawki ubezpieczenia samochodu

Ubezpieczając wszystkie swoje samochody w ramach tego samego planu, możesz potencjalnie zaoszczędzić tysiące dolarów.Jeśli połączysz swoje plany ubezpieczeniowe, możesz zapłacić mniej za ubezpieczenie samochodu.

Oznacza to, że powinieneś szukać tych ofert pakietowych i wspólnie ubezpieczyć swój dom i samochód. Wykonaj obliczenia, aby mieć pewność, że składki są wystarczająco niskie. Jeśli tak nie jest, możesz rozważyć zakup dwóch oddzielnych polis.Jedź bezpiecznie i ostrożnie. Dobrzy kierowcy otrzymają zniżki na ubezpieczenie samochodu. Unikając jazdy pod wpływem alkoholu i przestrzegając prostych zasad, możesz uniknąć wypadku, za który jesteś odpowiedzialny. Twoje ubezpieczenie nie powinno wzrosnąć tak bardzo, jeśli ulegniesz wypadkowi, za który nie jesteś odpowiedzialny.Wszyscy wiedzą, że Ferrari to drogi samochód, ale możesz nie wiedzieć, że ubezpieczenie również będzie znacznie droższe. Jeśli masz serce nastawione na taki samochód, upewnij się, że bierzesz pod uwagę również podwyższone ceny ubezpieczenia. Czasami może to być nawet trzykrotność ceny normalnego samochodu.Teraz, gdy dokładnie zbadałeś, co oferują ci różni ubezpieczyciele samochodów, możesz je zważyć i zrównoważyć. Jeśli najniższy koszt przebija każdy inny czynnik, Twoja decyzja jest łatwa. Ale jeśli inne czynniki w polityce, zasięgu i lokalizacji odgrywają rolę, możesz zdecydować, że oferta innej firmy jest lepsza niż ta, która oferuje najniższą wycenę.