0 5 min 3 lata

Nawet jeśli brakuje ci zdolności rzutowych lub po prostu nie możesz znaleźć ryby, nauka o łowieniu może pomóc ci poprawić wrażenia z łowienia.

Jeśli czytasz ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak łowić więcej ryb, ten artykuł zawiera mnóstwo wskazówek.Aby złapać jak najwięcej ryb, upewnij się, że haczyki są bardzo ostre. Jeśli tego nie zrobisz, ryby nie wejdą na twoją przynętę i nic nie złapiesz. Przygotuj ostre haczyki na długo przed wyprawą wędkarską, aby odnieść większy sukces!Podczas łowienia usiądź w miejscu przez co najmniej 30 minut, zanim się poddasz. W wielu przypadkach trzeba dać zapachowi przynęty czas na podróż, a rybom w wodzie trzeba dać czas na zlokalizowanie linki. Jeśli nie poczekasz na to co najmniej 30 minut, możesz przegapić kilka wspaniałych połowów.Dobrą wskazówką jest noszenie ze sobą wagi podczas wypraw wędkarskich. Pomaga to określić, które połowy warto zatrzymać, a także rejestrować własne rekordy życiowe.Aby poprawić swój sukces podczas wędkowania, unikaj „gorących punktów” lub zajętych miejsc wędkarskich. Bardziej prawdopodobne jest, że złowisz ryby w wodach, które nie zostały wzburzone przez inne łodzie. Jeśli musisz łowić w pobliżu innych, użyj innego rodzaju lub innego koloru przynęty, aby Twoja oferta była bardziej atrakcyjna.Jeśli łowisz na rzece, musisz zrozumieć, że będzie nurt, za którym musisz podążać. Rzeki są podzielone na kilka kieszeni ryb, w których należy ustawić się, aby złapać największą objętość. Umieszczenie łodzi w spokojnym miejscu pomoże zmaksymalizować wyniki.Przed wędkowaniem powinieneś zrozumieć kilka podstawowych procedur. Zapoznaj się z niektórymi zadaniami, takimi jak zakładanie przynęty na haczyki, zarzucanie żyłki i wiązanie węzłów. Poznanie tych podstawowych procedur jest niezbędne, jeśli chcesz nauczyć się łowić ryby w najbardziej efektywny sposób, aby odnieść sukces.Pozytywne nastawienie może zmienić na lepsze całe doświadczenie wędkarskie. Czasami wędkowanie może być bardzo frustrujące; negatywne nastawienie może zrujnować twoje doświadczenie. Gdzie można uzyskać lokalną licencję połowową

Nie denerwuj się, jeśli nie udało ci się ugryźć ryby.Blok przeciwsłoneczny to jeden z najważniejszych produktów do zastosowania przed wejściem do wody.

Podczas wędkowania słońce będzie stale świecić na Twoją skórę, wytwarzając szkodliwe promienie, które mogą powodować zaczerwienienia i oparzenia. Zawsze nakładaj warstwę kremu przeciwsłonecznego przed podróżą i w połowie podróży, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.Pochmurne niebo może sprawić, że dzień będzie wspaniały. Pochmurne niebo może być pomocne, ponieważ sprawia, że ??ryby szukają pożywienia. Prawdopodobnie będą szczęśliwi, gdy złapią pierwszy kawałek jedzenia, który pojawi się na ich drodze. Należy jednak mieć pewność, że woda nie jest na tyle zimna, aby ryby się nie poruszały.Jeśli nie masz doświadczenia w wędkarstwie muchowym, możesz chcieć udać się do szkoły wędkarstwa muchowego, zanim spróbujesz. Istnieją pewne techniki, które musisz znać przed łowieniem muchowym, aby nie tracić czasu na samodzielne rozgryzanie.Pamiętaj, że na twoją ofiarę będą miały wpływ fazy księżyca. Ryby są najbardziej aktywne w noc pełni księżyca i łatwiej je złapać. Jednak sprawi to, że będziesz jeszcze bardziej widoczny niż zwykle, więc będziesz musiał przedsięwziąć środki ostrożności.Łowienie ryb to bardzo spokojne hobby i źródło składników odżywczych, ale frustrujące jest, gdy nie można nic złowić. Wskazówki, które właśnie przeczytałeś, nie tylko pomogą Ci odnieść większy sukces jako wędkarz, ale także sprawią, że wędkowanie będzie przyjemniejsze. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a w mgnieniu oka zostaniesz profesjonalnym rybakiem!