0 3 min 3 lata

Jak już zapewne doskonale o tym wiecie najlepiej nigdy nie pożyczać pieniędzy.

I to zarówno osobiście czyli dla siebie jak komuś innemu. Jest to zawsze duże ryzyko a przy poważnych kwotach po prostu ogromne. Jednak jak zdajecie sobie z tego sprawę, niestety życie przynosi niekiedy nieciekawe rozwiązania. Przypuśćmy że dzisiaj jest dwudziesty któregoś miesiąca a wy do jego końca musicie gdzieś oddać dziesięć tysięcy złotych których po prostu nie macie. Co wówczas macie zrobić? Czy udać się do banku czy do rodziny? Sprawa wbrew pozorom nie jest prosta. Albowiem nawet jeśli nie macie długów w żadnym banku to jednak nie zawsze od ręki dostaniecie taką kwotę. Nie wierzycie? To nie radzimy wam tego, żebyście przekonali się o tym osobiście. A więc pozostaje rodzina? Też niekoniecznie. Albowiem na pewno z grubsza znacie możliwości finansowe waszej rodziny i wiecie że nie ma w niej zbyt wielu osób które od ręki wesprą was taką kwotą.

Szybka gotówka, pożyczka z banku czy od rodziny?

Czy wobec tego nie należy pożyczyć pieniędzy ani z banku ani od rodziny?

Jeżeli sytuacja taka jak to opisaliśmy powyżej jest nagła i jednorazowa to rzeczywiście możecie znaleźć się w klasycznym życiowym potrzasku. Bo nawet i parabank mocno się zastanowi zanim udzieli wam pożyczki w kwocie dziesięciu tysięcy złotych. Dlatego też tym wszystkim z was którzy to w tej chwili czytają radzimy przede wszystkim nie dopuścić do takiego rozwiązania. W tym celu po prostu polecamy wam oszczędzać. Nawet na waszym podstawowym koncie bankowym. W takiej sytuacji nie będziecie już w tej niezręcznej sytuacji jaką opisaliśmy powyżej.

Jak zatem widzicie nagłe pożyczenie poważnej dla przeciętnego człowieka sumy pieniędzy może być niekiedy sporym problemem. Zatem żeby ponownie nie wyszło szydło z worka w postaci przysłowia że Polak mądry po szkodzie, radzimy wam posiadać skromne ale potrzebne dla życia oszczędności. To jest naszym zdaniem złoty środek w takiej sytuacji zamiast nagłe bieganie po bankach czy też po rodzinie.