0 5 min 4 lata

Dbanie o włosy może być trudne, gdy już je odpuścisz.

Ale nie musisz już martwić się o swoje włosy. Wskazówki zawarte w tym artykule pomogą Ci dowiedzieć się, jak dobrze zarządzać włosami i sprawić, by znów wyglądały świetnie.Dla osób z kręconymi włosami, nix SLS (laurylosiarczan sodu) z rutyny pielęgnacji włosów, aby uzyskać sprężyste, beztroskie loki. SLS to ostry środek do usuwania olejków eterycznych. Stwarza to iluzję puszenia się i zachęca do łamania. Możesz wykryć tę substancję, sprawdzając składniki swoich produktów.Osoby z kręconymi włosami powinny absolutnie unikać używania szczotek wygładzających i innych pędzli o gęstym, delikatnym włosiu. Do czesania należy używać grzebienia z szerokimi zębami. Należy jednak uważać, aby przed przystąpieniem do rozczesywania węzłów i innych kołtunów użyć ciężkiego rozczesywacza, ponieważ kręcone włosy są podatne na łamanie.Staraj się unikać używania suszarek, lokówek i prostownic tak bardzo, jak to możliwe. Z biegiem czasu lokówki, prostownice i suszarki mogą powodować uszkodzenia, które prowadzą do puszenia się i łamania. Kiedy tylko możesz, pozwól swoim włosom odpocząć i nie zużywaj tak dużo ciepła.Ważne jest, aby upewnić się, że włosy zachowują wilgoć, aby nie stały się suche i łamliwe, ponieważ może to prowadzić do łamliwości. Pomocna może być temperatura wody, której używasz do mycia szamponu. Wyrób sobie nawyk spłukiwania szamponu zimną wodą. Chłodna woda pomaga uszczelniać wilgoć w łodydze włosa.Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojej skóry głowy i ogólnego stanu swoich włosów, jest stosowanie odżywki bez spłukiwania. Przestań żałować, że masz piękne włosy i zdobądź je dzięki tym wskazówkom na temat pielęgnacji włosów!

Pomoże to poprawić strukturę włosów i pozwoli Ci zaangażować się w codzienny tryb życia, nie martwiąc się o jakość skóry głowy.Czasami konieczne jest stosowanie produktów do stylizacji, aby uzyskać pożądany wygląd, ale nie należy nadużywać żeli ani kremów na włosy.

Nadmierne używanie może pozbawić włosy naturalnych składników i spowodować odrost, który nie będzie wyglądał atrakcyjnie. Ogranicz używanie produktów dla optymalnego zdrowia włosów.Wiele osób uważa, że ​​regularne przycinanie włosów spowoduje szybszy wzrost włosów, ale niekoniecznie jest to prawda. Głównym powodem, dla którego warto podcinać włosy, jest zapobieganie rozdwajaniu się końcówek, które wyglądają bardzo nieestetycznie i mogą powodować dalsze uszkodzenia włosów.Przed wysuszeniem włosów dokładnie osusz je ręcznikiem. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz czas podczas suszenia włosów, ale także utrzymasz włosy w lepszej kondycji. Używając mniej ciepła na włosach, unikniesz dodatkowych uszkodzeń, używając zbyt dużej ilości ciepła użytego do wysuszenia włosów.Aby włosy nie przesuszały się nadmiernie, najlepiej unikać produktów do włosów, których składnikiem jest alkohol. Ponadto unikaj nakładania produktów do włosów bezpośrednio na skórę głowy. Może to podrażnić skórę głowy lub spowodować zatkanie porów. Zatkane pory mogą sprawić, że twoje włosy będą wyglądać mniej zdrowo.Śpij na satynowej lub jedwabnej poszewce zamiast na bawełnie. Bawełna zatrzymuje sebum i może powodować splątanie i łamanie się włosów podczas snu. Przekonasz się, że rano twoje włosy wyglądają znacznie lepiej, jeśli użyjesz satynowej lub jedwabnej poszewki na poduszkę i łatwiej ją utrzymać w czystości.Mam nadzieję, że biorąc pod uwagę wszystko, czego nauczyłeś się z tego artykułu, pielęgnacja włosów nie jest już tematem, którego się boisz. Mając całą wiedzę, którą zdobyłeś z tego artykułu, powinieneś teraz czuć się pewnie, jeśli chodzi o prawidłową pielęgnację włosów. Więc podciągnij się i spraw, aby twoje włosy wyglądały oszałamiająco, aby świat mógł zazdrościć.