0 3 min 2 lata

W dzisiejszych zabieganych czasach często nie mamy czasu jak to się mówi właściwie na nic.

Albowiem prawie zawsze gdzieś pędzimy lub też musimy być jak najszybciej. W związku z tym taka postawa odbija się na pewno na naszym samopoczuciu. Śpimy niewiele a poza tym ten sen jest często przerywany. No i ponadto – jemy wszystko w biegu. I niestety – często jemy byle co żeby tylko jak to się nie do końca grzecznie mówi zapchać swój żołądek. A to potem odbija się na naszym zdrowiu i szeroko rozumianym samopoczuciu. Jeśli wy również tak macie to czy kiedykolwiek nie zastanawialiście się nad tym że może warto z tym jednak skończyć? Może niekiedy należy już wcześniej opracować dla siebie dobry przepis na śniadanie i potem je przygotowywać regularnie? Jeżeli nie macie czasu na to na przykład rano, to przygotujcie dla siebie odpowiednie śniadanie wieczorem.

Jaki jest idealny przepis na zdrowe i sycące śniadanie?

Co powinno się znaleźć na naszym stole śniadaniowym?

Śniadanie powinno być lekko strawne ale zarazem pożywne. A zatem w jego skład powinna wejść dobra kawa lub mleko, jakieś owoce oraz najlepiej pszenny chleb. Raczej należy unikać słodyczy czy też słodkich napojów gazowanych. Jeżeli chcecie coś jeszcze do tego dodać to na przykład pomyślcie o sałatkach warzywnych lub też kompocie. I to naszym zdaniem wszystko. Możecie rzecz jasna je na swój sposób urozmaicać ale starajcie się rankiem nie zadręczać swojego organizmu zbyt dużą ilością przetworzonej i niezdrowej żywności. To jest wam z pewnością niepotrzebne.

Opracujcie sobie zatem przepisy śniadaniowe. Nie chodzi rzecz jasna o to żeby trzymać się ich sztywno i codziennie rano zajadać to samo. Chodzi o to żebyście poranną żywnością dobrze przywitali swój kolejny dzień w życiu. Później z pewnością nie będzie się to odbijało negatywnie na waszym samopoczuciu w ciągu całego dnia. I nie ważne czy jest to dzień pracy czy też w tym dniu nie będziecie mieli żadnego konkretnego zajęcia. Zawsze możecie być odpowiednio najedzeni z rana.