0 3 min 12 miesięcy

Osoby, które mają problem z odnalezieniem ubrań w swojej szafie, mogą obecnie skorzystać z wielu różnych udogodnień.

Jednym z nich jest pantograf, jest to specjalny wieszak, który umożliwia wyciągnięcie ubrań na zewnątrz szaf. Dzięki temu możemy łatwiej wybrać koszulę czy też kurtkę, pantografy bardzo dobrze sprawdzają się także w wysokich szafach lub też w miejscach, gdzie zawartość szafy jest trudno dostępna.

Do czego służą pantografy?

Pantograf do szafy w sypialni

Pantografy możemy stosować w różnych rodzajach szaf, możemy dostosować wysokość oraz szerokością do naszych potrzeb. Najczęściej wykonane są z wytrzymałego metalu, który posiada elementy ruchome umożliwiające wysunięcie głównego wieszaka. W ten sposób korzystanie z pantografu ułatwia wybranie odpowiedniej odzieży, możemy stosować je także w szafkach znajdujących się na pewnej wysokości, aby ułatwić sięganie po ubrania. Do konstrukcji pantografu wykorzystuje się drążek przesuwny, układy sterowania, dźwignie boczne, które dostosowujemy do szerokości szafy. Możemy wybrać różne typy konstrukcji, które zasadniczo będą miały podobne działanie.

Pantografy umożliwiają łatwy dostęp do szaf umieszczonych na większej wysokości, zastosujemy je nie tylko w garderobie, ale także mogą posłużyć w wielu innych szafkach w naszym domu. Dzięki temu możemy lepiej wykorzystać przestrzeń w naszej szafie, możemy przykładowo stworzyć dwa poziomy wieszaków, gdzie umieścimy koszule czy też koszulki. Instalacja pantografu przyczyni się także do utrzymania ubrań w lepszym stanie, mając do nich łatwiejszy dostęp nie będziemy musieli ich cały czas przesuwać, po prostu możemy zdjąć łatwo z wieszaka wybrane ubranie. Nowoczesne pantografy wyposażone są także w układy hydrauliczne, które znacznie ułatwiają wysuwanie drążka, jak również wsuwanie, zwłaszcza jeżeli na drążku znajduje się duża ilość ubrań.

Dlatego osoby, które mają wysoko usytuowany drążek na ubrania, lub też poszukują łatwiejszych rozwiązań ze względu na małą ilość miejsca przy szafie, mogą wybrać pantograf do szafy, który ułatwi nam sięganie po ubrania. Dzięki temu możemy lepiej wykorzystać przestrzeń, będzie to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla niższych osób.