0 3 min 2 lata

Międzygórze to urokliwa miejscowość w Sudetach, która cieszy się popularnością ze względu na bardzo interesujące położenie, już w XIX wieku istniało tej sanatorium, można było skorzystać z bazy hotelowej.

Chętnie odwiedzali ją kuracjusze, którzy cieszyli się świeżym powietrzem, możliwością odpoczynku w tym urokliwym miejscu. Oczywiście także w okresie międzywojennym działało tu sanatorium, powstało w tym okresie wiele charakterystycznych zabudowań, które możemy podziwiać to dzisiaj, są to drewniane domy, pensjonaty zbudowane są w stylu alpejskim.

Dlaczego warto spędzić urlop w Międzygórzu?

Atrakcje turystyczne w pobliżu Międzygórza

Międzygórze usytuowane jest na stoku Śnieżnika, możemy skorzystać z wielu tras turystycznych. Oczywiście turyści, którzy lubią długie wędrówki na niewymagających szlakach z pewnością znajdą tu wiele atrakcji dla siebie. Możemy udać się także na wycieczki rowerowe, po Śnieżnickim Parku Krajobrazowym który zachwyca widokami. Znajdziemy tutaj dzikie lasy, wiele ścieżek pieszych czy też takie, które możemy pokonywać rowerem. Z Międzygórza możemy wejść na szczyt Śnieżnik, także na Czarną Górę. Możemy stąd podziwiać się wspaniałą panoramę doliny, dodatkowo ciekawą atrakcją jest także jeden z największych wodospadów w Sudetach wodospad Wilczki.

Dla turystów została także oddana do zwiedzania tama, jest to miejsce skąd możemy podziwiać panoramę parku, inną atrakcją będzie także schronisko na Śnieżniku, gdzie możemy odpocząć w drodze na szczyt. Jest to miejsce przecięcia pięciu szlaków, skąd możemy udać się w różne strony, z pewnością możemy wybrać różne trudności szlaków, zatem każdy turysta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Oczywiście możemy znaleźć tu wiele hoteli, pensjonatów, także niedrogie noclegi międzygórze jest miejscem gdzie już 100 lat temu powstawały piękne hotele takie jak przykładowo Słoneczna Willa, gdzie możemy nie tylko zatrzymać się na nocleg ale także zjeść smaczne dania w tutejszej restauracji.