0 3 min 3 lata

Nie ulega wątpliwości że wszystko wskazuje na to że już za jakiś czas handel detaliczny po prostu zniknie.

To znaczy, żebyśmy się dobrze zrozumieli – nie będą funkcjonowały sklepy niszowe. Na pewno tak będzie a można nawet powiedzieć że już to się po prostu w Polsce dzieje. Żeby nie być gołosłownym niedawno w okolicy w której mieszkam zamknięto sąsiadujące ze sobą księgarnię oraz sklep z artykułami żelaznymi. A funkcjonowały one w tym miejscu przez dziesiątki lat. Zatem jeśli i ty masz jakiś sklep z artykułami niszowymi na przykład sprzedajesz książki czy materiały biurowe lub właśnie żelazne to nie zwlekaj ani chwili dłużej. Już teraz daj sobie spokój z siedzeniem godzinami w jakiejś budce czy miejscu i przenieś swój interes do sieci internetowej. Zaoszczędzisz wiele – od względów bezpieczeństwa po szeroko rozumiany czas. Tym bardziej że obecnie bardzo łatwo jest założyć tego typu sklep.

Czy warto przenieść swój sklep do internetu?

Jaka branża na pewno ciągle będzie sprzedawała w tradycyjnym detalu?

Nie chcemy tutaj podawać zbyt wiele przykładów albowiem życie przynosi bardzo różne niespodzianki. Jednak na pewno jeszcze bardzo długo w detalu będą funkcjonowały branża odzieżowa lub spożywcza. Trudno też raczej wyobrazić sobie żeby tylko dzięki internetowi utrzymały się na przykład kwiaciarnie. Ale z drugiej strony nawet i w ich przypadku nie można być tego w stu procentach pewnym. Zatem jeśli ty nie działasz w żadnej z tych branża a sprzedajesz na przykład smartfony to już teraz przenieś swój sklep do internetu.

Być może pierwsze miesiące funkcjonowania waszych sklepów tylko w sieci internetowej nie będą dla was zbyt udane. Na pewno musicie się z czymś takim liczyć. Jednak uważamy zarazem, że po jakimś czasie będziecie zadowoleni z takiego rozwiązania. Unikniecie przecież rannego wstawania, siedzenia godzinami w często nieciekawej okolicy w jednym miejscu jak również natarczywych klientów którzy przychodzą co jakiś czas i sami nie wiedzą czego chcą. To wyeliminuje wam internet.