0 3 min 2 lata

Osoby, które miały konflikt z prawem, poszukują adwokatów, którzy mogą ich reprezentować w sądzie, dzięki temu mogą liczyć na niższym wyrok czy też ułaskawienie.

Współpraca z adwokatem jest bardzo dobrym rozwiązaniem już na wstępnym etapie, osoby wezwane na przesłuchanie, którym postawiono zarzut popełnienia wykroczenia czy też przestępstwa, mogą skontaktować się z adwokatem, który powinien specjalizować się w sprawach karnych.

Adwokat dla osób oskarżonych o przestępstwa i wykroczenia

Prawnik od spraw karnych

Wobec osób, którym postawiono zarzuty, prowadzone jest postępowanie przygotowawcze, będą wówczas zgromadzone dowody, osoba może zostać w krótkim czasie oskarżona. Sprawa trafia do sądu, który wyda wyrok skazujący lub też uniewinni daną osobę. W sprawie karnej należy ustanowić obrońcę, który opracowuje strategie obrony, wypracuje najlepszą opcję, aby osoba oskarżona uniknęła wyroku skazującego. Zadaniem adwokata będzie analiza dowodów, które zgromadziły organy ścigania, sformułowanie odpowiednich wniosków dowodowych oraz reprezentacja klienta na sali sądowej.

Sprawy karne mogą dotyczyć wielu różnych przestępstw, przykładowo obrotu narkotykami, przestępstwa komunikacyjne, skarbowe, mogą być to także w różnego rodzaju wykroczenia. Z pewnością profesjonalna pomoc adwokata, który posiada doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju spraw, może znacząco wpłynąć na ostateczny wyrok sądu. Dlatego warto jak najwcześniej podjąć współpracę z adwokatem, który będzie miał odpowiednią ilość czasu na opracowanie odpowiedniej linii obrony. Prawnik będzie udzielał pomocy na etapie postępowania przygotowawczego, w postępowaniu sądowym oraz po wniesieniu aktu oskarżenia do sądu. Prawnik może ubiegać się także o wcześniejsze zwolnienie po wyroku, zwolnienie warunkowe czy też odroczenie w odbywaniu kary.

Jeżeli poszukujemy adwokata, który ma reprezentować nas w sądzie, ważne jest, aby był to doświadczony w podobnych sprawach prawnik Gliwice sprawy karne będą wymagały dobrej znajomości określonej dziedziny prawa. Adwokaci, którzy mają doświadczenie w obronie osób oskarżonych o różnego rodzaju przestępstwa oraz wykroczenia, z pewnością mogą uzyskać korzystniejszy wyrok niż przykładowo adwokaci, którzy mają najczęściej do czynienia z prawem administracyjnym czy też rodzinnym.