0 3 min 3 lata

Firmy świadczące usługi lawetą mają coraz więcej zgłoszeń.

Kierowcy zachowują się na drodze bardzo nierozsądnie. Przez nieuwagę i prędkość przyczyniają się do kolizji i wypadków. Samo to, że niechętnie naprawiają swoje auta na czas, są one bardziej awaryjne. Co zrobić, gdy już dojdzie do nieuruchomienia auta na drodze, na przykład na skutek kolizji?

Jak zachować się na drodze, zanim przyjedzie laweta?

Zanim laweta dotrze na miejsce, ostrożności nigdy za wiele

Kiedy zdarzy się kolizja lub jakaś większa awaria samochodu na bardzo ruchliwej drodze, nie myślimy o niczym innym, jak tylko o tym, aby jak najszybciej zawiadomić pomoc drogową i poprosić ją o przyjechanie lawetą. Jest to jak najbardziej, dobre zachowanie, ale trzeba pamiętać o tym, że zanim zgłosimy problem i dotrze do nas laweta, minie trochę czasu. Zależy to między innymi od odległości, jaką musi pokonać. Jednak jeśli baza mieści się w tak dużym mieście jak na przykład Wrocław, to będzie trzeba trochę na tę lawetę poczekać.
Co robić w takiej sytuacji, kiedy trzeba poczekać na przyjazd lawety nieco dłużej, niż byśmy sobie tego życzyli? Na pewno trzeba zachować bezpieczeństwo. W miarę możliwości należy zabezpieczyć samochód, a przede wszystkim poinformować innych uczestników ruchu o kolizji czy innym zdarzeniu, poprzez pozostawieniu znaków ostrzegawczych w odpowiedniej odległości. Chodzi tu o trójkąt.
Bardzo ważne jest również to, aby nie przebywać w samochodzie, który uległ awarii, szczególnie jeśli znajduje się w niebezpiecznym miejscu na drodze. Należy się od tego miejsca oddalić. Jeżeli jest to konieczne, trzeba zadzwonić po policję, która będzie kierowała ruchem. Ważne jest, aby na skutek tego zdarzenia nikt dodatkowo nie ucierpiał.
Zachowanie ostrożności do czasu przyjechania lawety jest bardzo ważne. Czasem wpisując do wyszukiwarki słowa laweta Wrocław, można znaleźć nie tylko firmę, która świadczy usługi lawetą, ale również informacje, dotyczące tego, jak trzeba zachować się w takiej sytuacji. Warto z rozwagą je wszystkie przeczytać. W tym przypadku ostrożności nigdy za wiele.