0 5 min 11 miesięcy

Okres pandemii sprawił, że praca zdalna się upowszechniła, a dane w chmurze są dostępne przez cały czas: można z nich korzystać w każdej chwili i pracować na nich w czasie rzeczywistym. Dlaczego chmury są takie ważne? Jak pracować z ich pomocą, by nie narazić się na problemy?

Nowoczesne rozwiązania chmurowe: dowiedz się więcej!

Dla wszystkich tych, którzy potrzebują wyjaśnienia tego, czym jest chmura, kilka słów wprowadzania. Chmura to, krótko mówiąc, wirtualny dysk, na którym możesz przechowywać pliki. Do chmury może mieć dostęp każdy z Twoich pracowników, dzięki czemu mają możliwość zarządzać plikami i udostępniać je, ale możesz też stworzyć chmurę, do której dostęp będziesz mieć tylko Ty lub wąskie grono zaufanych osób.

Nowoczesne rozwiązania chmurowe istotnie ułatwiają pracę i nie powodują obciążeń dysków twardych w firmowych komputerach: po prostu wszystkie dane, zamiast w pamięci komputera, znajdują się na wirtualnym dysku, do którego masz dostęp z dowolnego miejsca na świecie.

Rozwiązania informatyczne dla firm – OneDrive

Warto korzystać z najpopularniejszego, a przy tym niezawodnego oprogramowania firmy Microsoft. Wśród jej narzędzi znajduje się również OneDrive, czyli chmura, dzięki której możesz pracować skąd chcesz i kiedy chcesz przy pomocy przeglądarki internetowej. Jakie są zalety pracy w chmurze?

Do korzyści tego rodzaju aplikacji należy na pewno płynna współpraca z innymi narzędziami Microsoft Office 365. Większość firm wykorzystuje na co dzień właśnie te programy, dlatego OneDrive idealnie się w tym miejscach sprawdzi. Pliki stworzone na jednym komputerze można zapisać na dysku w kilka chwil – możesz na przykład podzielić się raportem w Excelu z wybranym gronem odbiorców. To wygodne i oszczędzające czas rozwiązanie – nie musicie przesyłać sobie pliku, każdy nanosi na nim zmiany w czasie rzeczywistym.

Zalety pracy w chmurze to też jej kompatybilność z innymi narzędziami. OneDrive świetnie sobie radzi podczas prezentacji w platformie Teams. Oba narzędzia są zintegrowane, dzięki czemu osoba, która prezentuje swój pomysł, może pokazać go innym w czasie rozmowy bezpośrednio z chmury. Jest to cenne również wtedy, kiedy raporty i dane znajdują się w chmurze: nie musisz pobierać ich na komputer, bo podzielić się nimi ze współpracownikami.

Bezpieczeństwo danych w chmurze

OneDrive to nie tylko przestrzeń do przechowywania, która nie zabiera miejsca na komputerze, ale też bezpieczna przestrzeń. Narzędzie, podobnie jak pozostałe aplikacje wchodzące w skład Microsoft Office 365, skutecznie zabezpiecza wszystkie pliki. Bezpieczeństwo danych w chmurze jest niezwykle ważne i dotyczy plików dowolnego typu: dokumentów przygotowanych w Office Word, arkuszy Excel, haseł, kodów i danych wrażliwych posiadanych przez Twoją firmę. Możesz bez obaw umieścić je w chmurze: będą tam bezpieczne i skutecznie chronione, a jednocześnie gotowe na każde spotkanie w Teams. Nie grożą im żadne ataki hakerskie czy cybernetyczne, a Ty możesz spać spokojne!

Zaletą pracy w chmurze OneDrive jest też synchronizacja. Przesyłane do chmury dane są aktualizowane, co uchroni Cię przed ich niespodziewaną utratą. Posiadając ważne dokumenty na OneDrive możesz być pewien, że nic nie grozi plikom obecnym na Twoim komputerze nawet w wypadku poważnej usterki.

Rozwiązania informatyczne dla firm – wybierz opcje dla siebie

OneDrive to niejedyne narzędzie, które istotne ułatwia pracę w biurze. W pakiecie Microsoft 365 znajdziesz wiele innych udogodnień, dzięki którym codzienne obowiązki będziesz realizować szybciej i wygodniej, a Twoi pracownicy docenią Twoje zaangażowanie i chęć rozwoju firmy. Zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertą Existo. Jeśli zechcesz, przygotujemy dla Ciebie pakiet szyty na miarę, który pozwoli Twojej firmie rozwinąć skrzydła.