0 4 min 5 lat

Dostajesz masaż w najbliższej przyszłości? Co musisz wiedzieć, zanim wyruszysz w tę przygodę? Prawda jest taka, że ​​podstawowa wiedza pomoże Ci cieszyć się masażem, więc przeczytaj ten artykuł w całości, zanim udasz się do spa lub kliniki.Jeśli czujesz się szczególnie zestresowany, być może nadszedł czas na relaksujący masaż.

Masaże są pomocne nie tylko w rozluźnieniu psychicznym, ale także fizycznym. Wspomaga krążenie i rozluźnia mięśnie. Uwolnij się od stresu dzięki masażowi.Spróbuj użyć świec zapachowych podczas masażu. To może pomóc w stworzeniu nastroju, zapewniając zarówno lekki, jak i delikatny zapach. Te wpływy mogą pomóc stworzyć wspaniałe doświadczenie.Petrissage to najlepszy sposób na złagodzenie stresu i zniknięcie bólu. Ta metoda wymaga użycia opuszków palców i kciuka. Chwyć mięsień i ściśnij go przez kilka sekund, zanim przejdziesz do innego obszaru. Przechodź przez te same obszary kilka razy, aż ból zniknie.Zapytaj znajomych, kogo używają do swoich masaży. Znalezienie masażysty, z którym czujesz się komfortowo, może być trudne, ale wiedząc, że ktoś, kogo znasz, używa i ufa mu, poczujesz się o wiele lepiej. Zapytaj jak najwięcej osób, zanim zdecydujesz się spróbować.Wykonywanie wspaniałego masażu polega na tym, aby poczuć partnera. Najlepsi masażyści powiedzą Ci, że musisz pozwolić swoim rękom czytać ciało. Podążaj za krzywymi ciała i zmniejsz nacisk, gdy przechodzisz przez obszary kostne. Zmodyfikuj kształt dłoni, aby dopasować się do kształtów ciała.Upewnij się, że Twój masażysta jest zarejestrowany w Twoim stanie. Jeśli Twój masażysta nie jest odpowiednio zarejestrowany i ubezpieczony, istnieje ryzyko, że zostaniesz sam, jeśli wyrządzi Ci obrażenia podczas pracy. Nie martw się o to, że jesteś niegrzeczny, poproś o dowód, aby mieć pewność, że jesteś w odpowiedzialnych rękach.Smarowanie jest ważne podczas masażu. Ciesz się masażem i wieloma korzyściami, jakie oferuje

Najlepsze lubrykanty pozwolą Twoim dłoniom ślizgać się po ciele.

Olejki działają dobrze, jak wiele balsamów. Wypróbuj kilka różnych rodzajów i zobacz, który działa najlepiej. Chcesz balsamu, który nie będzie wymagał ponownej aplikacji powodującej przerwy podczas masażu.Szybkość twoich rąk jest ważna dla rodzaju masażu, który próbujesz wykonać. Jeśli szukasz masażu, aby zrelaksować swoją partnerkę, wybierz powolne ruchy. Jeśli chcesz ćwiczyć zmęczone i przeciążone mięśnie, szybsze ruchy działają lepiej.Przed masażem skonsultuj się z masażystką. Wiedza o tym, co wydarzy się podczas sesji, pomoże Ci się zrelaksować. Jest to również okazja do omówienia wszelkich alergii lub obaw związanych z produktami używanymi podczas masażu. Poproś o muzykę, jeśli chcesz, lub cokolwiek innego, co zwiększy Twój poziom komfortu.Czy masz problemy ze snem w nocy? Jest to powszechny problem, który łączy wiele osób. Jeśli obawiasz się przyjmowania leków na receptę lub leków nasennych dostępnych bez recepty, istnieje rozwiązanie. Masaż relaksuje umysł, ciało i ducha, co ułatwia zasypianie każdej nocy.Ważne jest, aby wiedzieć o wykonywaniu masażu, jeśli chcesz mieć pełne doświadczenie. To pozwoli ci zrozumieć oba punkty widzenia. Weź to, czego się tutaj nauczyłeś i wykorzystaj to do następnego masażu, abyś w pełni się z niego cieszył.