0 3 min 7 miesięcy

Ciepła pogoda na zewnątrz sprzyja pozostawieniu otwartych okien i drzwi w celu przewietrzenia pomieszczeń w domu i ochłodzenia ich wieczorem.

Wiąże się to jednak z szeregiem poważnych wad, ponieważ przez otwarte okna, drzwi balkonowe i wejściowe łatwo wpadają owady i kurz z ulicy. Jednak odpowiednia moskitiera to świetny i funkcjonalny produkt, który nie tylko ochroni twój dom przed wnikaniem nieznośnych owadów, ale także ochroni go przed kurzem.

Zalety moskitier instalowanych w oknach i drzwiach

Moskitiera magnetyczna pozwala na pozostawienie otwartych drzwi

Moskitiery zainstalowane na oknach i drzwiach mają szereg zalet. Przede wszystkim są łatwe w obsłudze, bardzo trwałe i niezawodne. Moskitiery przepuszczają wystarczająco dużo światła i są wystarczająco odporne na wysokie i niskie temperatury, aby można je było użytkować przez długi czas. Moskitiery nie są podatne na blaknięcie pod wpływem słońca i mają dużą wytrzymałość mechaniczną. Moskitiery magnetyczne pozwalają również swobodnie przechodzić przez drzwi ludziom oraz zwierzętom domowym. Płótno moskitier jest często wzmacniane, co zwiększa żywotność całej konstrukcji, a rama może mieć zabezpieczenie antykorozyjne.

Obecnie na rynku dostępne są różne modele siatek przystosowanych do montażu na oknie PCV lub drzwiach balkonowych czy wejściowych. Wszystkie są łatwe w utrzymaniu i proste w montażu, wiele typów moskitier nie wymaga wiercenia żadnych otworów w ramach okiennych i nie narusza struktury drzwi, ponieważ można je zamontować na specjalne rzepy lub haczyki. Komary, osy, pająki, muchy, mole, ćmy i inne owady są dość uciążliwe, kiedy dostaną się do domu. Możemy jednak skutecznie i w prosty sposób je powstrzymać, instalując moskitiery w otworach okiennych i drzwiowych.

Siatki te możemy zamówić na wymiar, a dobrze dobrana moskitiera magnetyczna zapobiega przedostawaniu się niepożądanych owadów do domu i umożliwia swobodną cyrkulację chłodnego powietrza. Z pewnością moskitiery w oknach i drzwiach to najlepsze i bezpieczne rozwiązanie na komary. Są one również bardzo przydatne w ograniczaniu wejścia do domu jaszczurek, chrabąszczy, moli, much, ciem, os, szerszeni, myszy i innych niepokojących szkodników.