0 3 min 2 lata

Obecnie wiele firm może potrzebować porad prawnych związanych z pandemią koronawirusa, mogą one dotyczyć spraw związanych z urlopami zdrowotnymi.

Dodatkowo także wiele firm decyduje się na szczepienie swoich pracowników we własnym zakresie. Oczywiście pomoc prawna może być potrzebna ze względu na fakt, iż nie możemy łamać podstawowych praw pracowniczych, niekiedy właściciele firm nie wiedzą w jaki sposób koronawirus może wpływać na firmę.

Pomoc prawna dla firm związana z epidemią koronawirusa

Niejasności prawne związane z koronawirusem

W związku z epidemią wiele branż było ograniczonych jeżeli chodzi o możliwości prowadzenia działalności czy oferowania usług, takich jak przykładowo usługi hotelarskie, gastronomiczne. W innych przypadkach były one ograniczone, przykładowo hotel mógł wynajmować tylko określoną liczbę pokoi oddalonych od siebie. Z pewnością niektóre przepisy nie do końca były jasne, dlatego też właściciele firm kierowali zapytania do kancelarii prawnych. Z pewnością doświadczony adwokat mógł doradzić w sprawach związanych z zamknięciem niektórych branż, określić postępowanie zgodne z prawem. W przypadku usług gastronomicznych, w restauracjach obowiązywały obostrzenia przykładowo z ilością gości, którzy mogą być przyjęci, w przypadku domów weselnych również ilość gości mogła być ograniczona, dlatego też właściciele lokali, którzy nie chcieli mnie łamać przepisów, często korzystali z porad prawnych.

W związku z epidemią można ubiegać się o różnego rodzaju świadczenia ze strony państwa, przykładowo dopłaty do ZUS dla pracowników. Oczywiście były to także innego rodzaju dopłaty, przykładowo dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą w wysokości 5000 zł. W tym przypadku była to pożyczka bezzwrotna, jednak niektórzy przedsiębiorcy, którzy nie do końca wiedzieli w jaki sposób rozliczyć tego rodzaju przychód, mogli kontaktować się z prawnikami, którzy wyjaśniali wszystkie zawiłości prawne.

Z pewnością wiele wątpliwości pojawiło się w związku z różnego rodzaju odszkodowaniami, wyrównaniami, które oczekiwane były przez przedsiębiorców w związku ze wstrzymaniem lub też ograniczeniem możliwości prowadzenia działalności gospodarczej. Wielu z nich chciało uzyskać pewne kwoty za straty, które spowodował koronawirus kancelaria warszawa ale także kancelarie w innych miastach z pewnością mogą świadczyć usługi doradcze filmom, które znalazły się w niekorzystnej sytuacji z powodu epidemii.