0 3 min 8 miesięcy

W dobrej jakości perfumach znajdziemy wiele składników, które tworzą poszczególne nuty zapachowe.

Nie ma ograniczeń co do tego, ile składników można użyć w każdej nucie zapachowej perfum, ale zazwyczaj znajdziemy po trzy składniki w nutach głowy, serca i bazy w większości perfum. Im więcej różnorodnych olejków zapachowych, tym aromat perfum jest bardziej złożony.

Perfumy składają się z wielu składników nut zapachowych

Perfumy inspirowane zapachem Hugo Boss Ma Vie

Niektóre z najczęstszych nut głowy to szałwia, lawenda, lekkie owoce, cytrusy, bergamotka i imbir.
Ponieważ nuty serca są podstawą perfum, często są bardziej złożone niż nuty górne. Ogólnie przyjemne, łagodne i równoważące nuty serca często składają się z kombinacji tonów kwiatowych lub owocowych, które czasami są podkreślone mocnymi przyprawami, takimi jak cynamon, kardamon lub gałka muszkatołowa. Stają się zauważalne dopiero po wyparowaniu górnych nut, a ich rozłożenie na skórze może zająć od 10 do 30 minut. Niektóre z najczęstszych składników nut serca to róża, geranium, neroli, jaśmin.

Następnie nuty serca i bazy mieszają się, tworząc pełne ciało zapachu perfum, pogłębiając zapach wprowadzony przez nuty głowy. Nuty bazy stają się zauważalne około 30 minut nałożeniu perfum na skórę. Kiedy nuty górne i serca zanikają, nuty bazowe stają się w centrum uwagi. Niektóre z najczęstszych nut bazowych to drzewo cedrowe, drzewo sandałowe, wanilia, bursztyn, paczula, mech dębowy i piżmo. Proces tworzenia perfum jest długotrwały, nuty zapachowe powinny ze sobą idealnie współgrać, wydobywając najlepsze aromaty, podkreślając się nawzajem.

Wśród kobiet najbardziej popularne są zdecydowanie zapachy kwiatowe, słodkie lub subtelne. Do tej grupy perfum należy zapach Hugo Boss Ma Vie. Możesz również kupić nieco tańsze perfumy tutaj calvin klein the one, dostępne w buteleczkach 33, 60 i 104 ml. W nutach zapachowych tych perfum znajdziemy kwiat kaktusa, różę, frezję i jaśmin podkreślone nutami drzewnymi w bazie. Jest to zapach słodki, kobiecy, odpowiedni do noszenia na co dzień. Polecamy zerknąć także na naszego insta francuskie perfumy.